یادداشت های یک ستاره

تا بهتر هست خوب کافی نیست
 
تولد من
ساعت ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٩ : توسط : ستاره

و از امروز ما 28 ساله شدیم یا وارد 28 سالگی میشویم یا شاید هم 28 سالگی را تمام میکنیم.خلاصه یک چیزی تو همین مایه ها!حال و روزم زیاد خوش نیست ولی :

فصلی که میتوان متولد شد

حتما باید بهار باشد

و نام تازه ما حتما باید دیوانه وار باشد

فرقی نمیکند

امروز هم

ما هرچه بوده ایم،همانیم

ما باز میتوانیم هروز ناگهان متولد شویم.

اینم ستاره بانو

عکس حذف شد

 

پ ن:

یه عاشقتم به تک تک  کامنتگذارای این پست بدهکارم، خیلی بهم امید و دلگرمی دادید.ممنون

 


 
 
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٧ : توسط : ستاره
 
 
ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٤ : توسط : ستاره
 
 
ساعت ۱:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢۳ : توسط : ستاره
 
 
ساعت ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢٠ : توسط : ستاره
 
فرهنگ چشم چرانی
ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٧ : توسط : ستاره

 خدا نکنه آدمیزادی تو این مملکت کارش به سیستم حمل و نقل بیفته!فرقی نمیکنه زمینی ،هوایی،دریایی،هر کدوم یه مصیبته واسه خودش!هوایی که بریم معمولا شاد میریم و شادروان بر میگردیم.ایندفعه ما یه غلطی کردیم و زمینی رفتیم اما جای شما خالی خیلی خوش گذشت.چرا خوش نگذره آخه؟به خصوص اگه یه مرد 40 50 ساله نزدیک شما بشینه با سبیل و موهای فرفری و سر و صورت گرد و خاکی و در تمام مدت با یه لبخند 170 درجه زل بزنه بهت !دیگه  حسابی باید خوشحال شد.من واقعا نمیدونم گردنش درد گرفت یا نه؟ چون قطعا پس از نه ساعت خشک شدن به یه سمت و پلک نزدن باید یه چیزیش شده باشه.به هر حال فکر میکنم بیشتر از هر جای دنیا آدم چشم چرون داریم ،ولی یه واقعیتی هم درباره ما زنها وجود داره و اونم اینه که وقتی یه پسر جذاب ،خوشتیپ ،متشخص و پولدار به ما خیره میشه اصلا ناراحت نمیشیم و نگاه اون رو حاکی از عشق و محبت و قصد ازدواج میبینیم!ولی اگه یه مادر مرده ای فاقد فاکتورهای ذکر شده بهمون زل بزنه اونوقت جنم پاکدامنیمون گل میکنه و ...الله اکبر

به طور کلی من به این نتیجه رسیدم که فرقی  نمیکنه کسی که بهمون زل میزنه چه شکلی باشه خوب یا بد، بلند یا کوتاه ،مرتب یا شلخته ،اصولا آقایون در خیره شدن به خانمها یه دلیل دارند و اونم...

 


 
 
ساعت ٤:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٧ : توسط : ستاره

بعضی دانشجوها خیلی حرکات ضایعی از خودشون نشون میدن.اینایی که دارن مثل خر درس میخونن و میگن هیچی نخوندیم!اینایی که از جلسه امتحان میان بیرون و میگن افتضاح دادیم در حالیکه همه رو درست جواب دادن!منظورشون چیه واقعا؟میخوان بگن نابغه ایم؟بعد جواب امتحان میاد اگه 18 شده باشه میگه 20 شدم!یکی نیست بگه خودتو مسخره کردی عمو؟

بدتر از این کسایی ان که در طول ترم 3 برابر گفته های استاد جزوه مینویسن و آخر ترم به احدی جزوه نمیدن(البته این بیشتر شامل خواهران گرام میشه)جالب اینجاست که به جنس مخالف جزوه میدن حتی شده اصل جزوه رو میدن به طرف ها ! اما جنس موافق انگار دشمن خونیشه!گاهی وقتا فکر میکنم راست گفتن که زنا ناقص العقلن!تقریبا بیشتر پسرای کلاس ما جمع میشن و با هم درس میخونن، همه به هم جزوه های خوب معرفی میکنن و از دانسته های هم استفاده میکنن، ولی ما دخترا خدا نکنه یکی به یکی کمکی بکنه!به جز دو تا دوستم که خیلی خانوم و مهربونن بقیه دخترای کلاس چشم دیدن همو  ندارن.تو بگو یه سوال از یکیشون بپرسی حاضرن یک کلمه جواب بدن؟همیشه نمیدونن خبر ندارن ننوشتن نبودن!

انصافا دیگه فمنیست بودن اینجا جواب نمیده!یعنی چه این حرکات خواهرا؟


 
 
ساعت ۱:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٦ : توسط : ستاره
 
 
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٥ : توسط : ستاره

شما هنوز نمیدونید با چه نابغه ای طرف هستید!من ستاره بانو یه جزوه 120 صفحه ای رو مثل خر حفظ کردم و بعد فهمیدم استاد این جزوه رو دادن صرفا برای مطالعه!بله مطالعه.

نمیدونم چطور همه این موضوعو میدونستن ولی من خبر نداشتم؟کجا بودم؟یعنی اون وقتی که این حرفو گفته در کدام عالم سیر میکردم که نشنیدم خدا میدونه!غیبت هم نداشتم ها!اصولا از اون دسته دانشجویانی هستم که روز تعطیلم میرن د انشگاه ولی کلاس رفتن ما معمولا تبدیل میشه به اتاق فکر.چون در بیشتر مواقع در هپروت هستیم.

خوب اگه بخوایم با دید مثبت به این قضیه نگاه کنیم الان اطلاعات عمومی بنده بسیار بالاتر از بقیه کلاس هست و خیلی به خودمون افتخار میکنیم.ولی اگه دید منفی داشته باشیم باید گفت با توجه به اینکه فقط 6 روز به امتحان مونده و سه تا کتاب به علاوه 2 تا جزوه و 3 تا فایل دیگه باید خونده بشه من رسما خاک بر شدم  میافتم!

هر چی فکر میکنم حتی با دید متوسط هم بعیده که پاس بشم.متفکر


 
 
ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱۳ : توسط : ستاره

یه مهمون اومد  خونمون،دخترش رو بعد از سالها میدیدم شاید زمانی که دو یا سه سال بیشتر نداشت.حالا شده بود یه دختر 16 ساله و نشسته بود روبروم و عین بلبل حرف میزد.رژلب زده بود و هی توی لوازم آرایش من سرک میکشید. کلی هم برام حرف زد دیدم بر عکس ظاهرش  خیلی هم سرش میشه ،در مورد طلاقم هم صحبت کرد و تازه کلی نصیحتم کرد!به من گفت نگاه غمگینی دارم نمیدونم چرا شاید گاهی آدمها از بیرون چیزهایی میبینن که ما از درون نمیبینیم.

روزایی که من اون دختر رو دیده بودم تقریبا هنوز شیر میخورد و من یه دختر نوجوون بودم و حالا اون یه نوجوون و بود و من یه دختر 28ساله!این همه سال گذشته بود.من چقدر تو این سالها زندگی کردم؟چقدر زندگی نکردم!شنیده بودم گذر عمر مثل یه چشم به هم زدنه.وقتی بچه بودم توی بعد از ظهرای کشدار تابستون که همه خواب بودن و ما حق سر صدا کردن نداشتیم مدام چشمامو هم میزدم تا وقت بگذره انگار زمان متوقف شده بود پلکامو رو هم فشار میدادم تا زودتر بگذره ولی ...

حالا انگار اون پلک زدنا کار خودشو کرده.زمان گذشت و گذشت و گذشت.الان دیگه از پلک زدن میترسم.میترسم پلک بزنم و وقتی وا کردم ببینم یه پیرزنم.یه پیرزن که یادش نیست یه زمانی یه دختر بود با یه عالمه رویای خوب.

 

حرفهای ما هنوز ناتمام

تا نگاه میکنی وقت رفتن است

ناگهان چقدر زود،دیر میشود


 
 
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٢ : توسط : ستاره
 
 
ساعت ۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۱٠ : توسط : ستاره

امروز دقیقا 198 صفحه درس خوندم،2 صفحه مونده بود که طبق برنامه مطلب تموم بشه اما هر کاری کردم نتونستم این دو صفحه رو بخونم!کلا 100 صفحه اول رو یه نفس خودندم،بعد 10 دقیقه استراحت کردم و 40 صفحه دیگه خوندم اونوقت یه ساعت استراحت کردم و 10 صفحه دیگه هم خوندم بعد دیگه کلا دو ساعت استراحت میکردم 10 دقیقه درس میخوندم تا 195 با هن و هن رسیدم و اون 3 صفحه آخرم جون کندم ولی دیگه 2 صفحه آخری نشد که نشد! الانم مار به چشمم زده نه خوابم میاد نه درسه میره تو کله ام نمیدونم تقصیر منه یا درسه خیلی بیربطه،این متنشه:

علم استفاده مبهم منطق در روند نیاز است.زیرا به هدر دادن فرهنگی سردرگمی و پیچیدگی که از شکست متدها نشات میگیرد غیر قابل انکار است.اولین اثبات گرایی منطقی مقصد پیدا کردن معنی در حقیقت اثبات پذیر را داشت و آن را از طریق ارتباط واضح و مشخص بیان کرد....

خداییش شما فهمیدین چی گفت؟به ابلفضل اگه من فهمیده باشم!

اصولا ترم پاییز درس خوندن بیشتر حال میده نه؟اینکه بیرون برف بیاد و تو خونه کنار بخاری بشینی و با یه شیر قهوه گرم تو دستت بازی کنی و درس بخونی لذت بخش تره به نطر من.ولی این هوا آدم خوشش میاد بره  تو حیاط هندونه خنک بخوره شربت بخوره بره بیرون پارک بستنی بخوره بره استخر... و خلاصه هوای رخوت آمیز زمستون نیست که دلت بخواد بشینی تو خونه وپای بند درس و مشقت بشی!

نتیجه اخلاقی:تقصیر ما نیست ایراد از هواست!

نتیجه غیر اخلاقی:خاک بر سر اون مترجمی که ما مجبوریم کتابشو امتحان بدیم با این ترجمه افتضاحش!

نتیجه درسی:استاد خاک بر سره با این جزوات نچسبش که آدمو تو گرما جذب نمیکنه!

نتیجه فیزیکی:بعضی دانشجویان کمی تا قسمتی گشاد تشریف دارند!


 
 
ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٩ : توسط : ستاره

عرض شود که دقیقا 20 روز دیگه سالروز تولد ستاره بانوست!از اونجایی که ما بسیار خوشیفته هستیم و در عین حال بسیار بیجنبه هم هستیم خودمون از 20 روز قبل این روز رو هی به همه اعلام میکنیم!یه عده حضوری یه عده با تلفن و اس ام اس و خلاصه با بوق و کرنا همه جا جار میزنیم که ای ایهاالناس تولدمونه!دلیلشم اینه که اگه کسی اون روز یادش بره و به ما تبریک نگه دچار افسردگی میشیم.البته در بیشتر مواقع هم ملت یادشون میره ناراحت از اونجایی که تولد ما در ایام منحوس امتحانات هست هیشکی یادش نمیمونه که تولد ماست !حالا ما هی از اول سال به این و اون کادو میدیم و تبریک میگیم ولی امان از بی وفایی!خلاصه گفته باشم 29 خرداد روز بزرگیه خاطرتون باشه.

بانو ستاره السلطنه


 
 
ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٦ : توسط : ستاره

یه دارویی هست که کاملا بی خوابی رو درمان میکنه اصلا اثرش از تمام قرصهای خواب آور که تا حالا کشف شده بیشتره اسم این دارو هست:کتابیازپام!خصوصا از نوع درسیش!نمیدونم چه سری درون این دارو نهفته هست که منی که مثل جغد شبا پلک نمیزنم با گرفتن هر گونه کتاب درسی چنان خواب سنگینی به چشمام میاد که نگو!کلا برنامه زندگی بهم ریخته اینروزا بس که استرس داریم واسه درسا اشتهامونم زیاد شده در نتیجه به هواخوری و قدم زدن هم نیاز بیشتری داریم و صد البته واسه رفع یکنواختی باید فیلم و سریال هم ببینیم.برنامه ما در این روزهای نزدیک امتحان به شرح زیر است:باشد که عبرت دیگران قرار گیرد!

خواب/خواب/خواب/صبحانه/خواب/اینترنت/ناهار/خواب/خواب/خیابون گردی/تلویزیون/شام/کتاب/خواب/خواب/خواب....

خوب دیده میشه که چه بخش وسیعی به مطالعه و پژوهش تخصیص داده شده.علاقه شدید ما به بغل کردن و فرو کردن مطالب کتاب به عمق ذهن بسی غیر قابل انکار است.با این وصف نتایج امتحانات بسیار دیدنی پیش بینی میشود.

 


 
خوشبختی با...
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٤ : توسط : ستاره
 
مخاطب خاص
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۳ : توسط : ستاره
 
کشفیات
ساعت ۱:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/۳ : توسط : ستاره
 
گاهی
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٢ : توسط : ستاره